Neoseptolete Jablko
Registrace léku
Kód | 0020024 ( ) |
---|---|
Registrační číslo | 69/ 317/06-C |
Název | NEOSEPTOLETE JABLKO |
Režim prodeje | bez lékařského předpisu |
Stav registrace | registrovaný léčivý přípravek |
Držitel registrace | Krka, d.d., Novo mesto, Novo mesto, Slovinsko |
ATC klasifikace |
Příbalový létak NEOSEPTOLETE JABLKO
Stran 1 od 3
Příloha č. 1 ke sdělení sp.zn.sukls38894/2011
PŘÍBALOVÁ INFORMACE - INFORMACE PRO UŽIVATELE
Přečtěte si pozorně tuto příbalovou informaci, protože obsahuje pro vás důležité údaje.
Tento přípravek je dostupný bez lékařského předpisu. Přesto však Neoseptolete jablko musíte užívat pečlivě podle návodu, aby Vám co nejvíce prospěl.Ponechte si příbalovou informaci pro případ, že si ji budete potřebovat přečíst znovu.Požádejte svého lékárníka, pokud potřebujete další informace nebo radu.Pokud se vaše příznaky zhorší nebo se nezlepší do 3 dnů, neprodleně navštivte lékaře.
V příbalové informaci naleznete:1.
Co je Neoseptolete jablko a k čemu se používá
2.
Čemu musíte věnovat pozornost, než začnete užívat Neoseptolete jablko
3.
Jak se Neoseptolete jablko užívá
4.
Možné nežádoucí účinky
5.
Jak přípravek Neoseptolete jablko uchovávat
6.
Další informace
Neoseptolete jablko
Cetylpyridinii chloridum
pastilky
1.
CO JE NEOSEPTOLETE JABLKO A K ČEMU SE POUŽÍVÁ
Pastilky Neoseptolete jablko místně působí proti choroboplodným zárodkům. Obsahují léčivou látku s desinfekčním účinkem cetylpyridinium-chlorid, který ničí řadu bakterií a houbových zárodků a do určité míry též potlačuje vývoj virů. Pastilky desinfikují ústa a hrdlo, čímž zmírňují záněty úst a hrdla, ale hlavně brání rozvoji závažnějších bakteriálních zánětů. Vzhledem k dobré smáčivosti a nízkému povrchovému napětí působí léčivá látka cetylpyridinium chlorid také na sliznici úst a hrdla, které jsou obtížně dosažitelné, kde potlačuje růst bakterií. Pastilky Neoseptolete jablko mají chuť jablek. Neobsahují cukr, takže nezpůsobují poškození zubů vlivem cukru.
Pastilky se doporučují
k místní léčbě mírné infekce úst a hrdla (zánět hrtanu, zánět hltanu), která se projeví bolestí
v krku, celkovými příznaky jako jsou malátnost, únava.
při zánětech sliznice dásní (gingivitida) který se projeví krvácením dásní při čištění chrupu, a při
zánětu ústní sliznice (stomatitida), který se projeví bolestí při polykání, pálení v dutině ústní. Léčba přípravkem Neoseptolete jablko je pouze doplňkem k důslednému dodržování zubní hygieny.
2.
ČEMU
MUSÍTE
VĚNOVAT
POZORNOST,
NEŽ
ZAČNETE
UŽÍVAT
NEOSEPTOLETE JABLKO
Neužívejte Neoseptolete jablko:-
jestliže jste přecitlivělí na léčivou látku cetylpyridinium-chlorid nebo na kteroukoliv další složku Neoseptolete jablko.
Zvláštní opatrnosti při použití Neoseptolete jablko je zapotřebí:-
jestliže máte otevřené rány v ústech, protože cetylpyridinium-chlorid zpomaluje hojení ran.
-
jestliže máte závažnou infekci doprovázenou vysokou horečkou, bolestí hlavy a zvracením; v takovém případě se obraťte na lékaře, zejména jestliže se tento stav nezlepší v průběhu tří dnů.
Stran 2 od 3
-
jestliže máte diabetes mellitus (cukrovku), je třeba pamatovat, že každá pastilka obsahuje zhruba 1 g maltitolu. Vzhledem k pomalé hydrolýze (štěpení působením vody) a vstřebávání v zažívacím ústrojí má maltitol slabý účinek na hladiny cukru v krvi.
Nedoporučuje se užívat vyšší než předepsané dávky.Pastilky se nedoporučují dětem mladším než 4 roky.
Užívání Neoseptolete jablko s jídlem a pitím:Pastilky byste neměli užívat bezprostředně před jídlem ani spolu s mlékem, které by mohlo snížit jejich účinnost.
TěhotenstvíPřed užíváním jakéhokoliv léku se poraďte se svým lékařem či lékárníkem.Jelikož údaje o bezpečnosti tohoto léku v průběhu těhotenství jsou omezené, nedoporučuje se jeho užívání během těhotenství.
KojeníPoraďte se se svým lékařem či lékárníkem dříve, než začnete užívat jakýkoliv lék. Jelikož jsou údaje o bezpečnosti tohoto léku v průběhu kojení omezené, nedoporučuje se jeho užívání během kojení.
Řízení dopravních prostředků a obsluha strojů:Neudává se, že by pastilky Neoseptolete jablko ovlivňovaly schopnost řídit motorová vozidla a obsluhovat stroje.
Důležité informace o některých složkách Neoseptolete jablko:Pastilky obsahují přirozené barvivo, a proto může jejich barva časem vyblednout, pokud by byly uchovávány na světle.Pastilky obsahují polyoly (maltitol, mannitol), které mohou ve vysokých dávkách způsobit průjem. Vysoké dávky glycerolu mohou způsobit bolesti hlavy a obtíže zažívacího ústrojí.
Vzájemné působení s dalšími léčivými přípravky:Informujte, prosím, svého lékaře či lékárníka o všech lécích, které užíváte nebo jste nedávno užíval(a), a to i o lécích, které jsou dostupné bez lékařského předpisu.Neudává se, že by pastilky Neoseptolete jablko měly vzájemné působení s jinými léky.
3.
JAK SE NEOSEPTOLETE JABLKO UŽÍVÁ
Neoseptolete jablko užívejte přesně podle pokynů příbalové informace. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Obvyklá dávka přípravku je pro dospělé a děti starší než 12 let 8 pastilek denně. Ponechte 1 pastilku rozplynout v ústech každé 2 až 3 hodiny.Pro děti starší než 4 roky se doporučují až 4 pastilky denně, pro děti od 10 do 12 let až 6 pastilek denně. Ponechte rozplynout 1 pastilku v ústech každé 3 až 4 hodiny.Neužívejte pastilky bezprostředně před jídlem nebo v průběhu jídla. Pokud máte dojem, že je účinek pastilek Neoseptolete jablko příliš silný nebo příliš slabý, informujte svého lékaře či lékárníka.
Přetrvávají-li příznaky onemocnění déle než 5 dní u dospělých nebo déle než 3 dny u dětí nebo vyskytne-li se horečka, je nutné vyhledat lékaře.
Jestliže jste užil(a) více pastilek Neoseptolete jablko, než jste měl(a):Při úvaze množství léčivé látky v jedné pastilce je možnost předávkování minimální. Požití většího počtu pastilek může způsobit zažívací obtíže, nevolnost, zvracení a průjem. V takovém případě byste měli přerušit užívání léku, vypít větší množství vody či mléka a poradit se se svým lékařem či lékárníkem.Jestliže jste zapomněl(a) užít Neoseptolete jablko:
Stran 3 od 3
Nezdvojujte následující dávku, abyste doplnil(a) vynechanou dávku.
4.
MOŽNÉ NEŽÁDOUCÍ ÚČINKY
Neoseptolete jablko může mít nežádoucí účinky podobně jako všechny léky.Pokud užíváte tento lék v doporučených dávkách, vyskytují se nežádoucí účinky vzácně. U citlivých osob mohou dávky vyšší než předepsané způsobovat trávicí a zažívací obtíže drážděním sliznic trávicího a zažívacího ústrojí. Ve velice vzácných případech se mohou vyskytnout příznaky přecitlivělosti, tj. podráždění, vyrážka.Jestliže zaznamenáte jakýkoliv nežádoucí účinek, který není uveden v této příbalové informaci, oznamte to, prosím, svému lékaři či lékárníkovi.
5. UCHOVÁVÁNÍ NEOSEPTOLETE JABLKO
Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí.Uchovávejte při teplotě do 25°C v původním vnitřním obalu a v krabičce.Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.
Informace o předepisováníVýdej léčivého přípravku možný bez lékařského předpisu.
Léčivé přípravky se nesmí vyhazovat do odpadních vod nebo domácího dopadu. Zeptejte se svého lékárníka, jak máte likvidovat přípravky, které již nepotřebujete. Tato opatření pomáhají chránit životní prostředí.
6.
DALŠÍ INFORMACE
Co Neoseptolete jablko obsahujíLéčivou látkou je cetylpyridinii chloridum 1, 2 mg v 1 pastilce.Pomocné látky jsou: vysušený roztok maltitolu, maltitol (E965), mannitol (E421), levomenthol, citronová silice, glycerol (E422), panenský ricinový olej, koloidní bezvodý oxid křemičitý, magnesium-stearát (E572), povidon, voskové leštidlo (bílý včelí vosk (E901), karnaubský vosk(E903), šelak (E904)), oxid titaničitý (E171), jablečné aroma, žluté barvivo (kurkumin (E100), čištěná voda, arabská klovatina (E414), maltodextrin, monohydrát kyseliny citronové (E330),citromonoacylglycerol (E472c), kalium-sorbát (E202) a natrium-benzoát (E211)) a přírodní zelené barvivo (měďnatý komplex chlorofylinu (E141), čištěná voda, propylenglykol (E1520), polysorbát80 (E433)).
Jak přípravek Neoseptolete jablko vypadá a co obsahuje toto baleníPastilky jsou zelené, kulaté a vypuklé.Balení obsahuje 18 pastilek (2 blistry po 9 pastilkách).
Držitel rozhodnutí o registraci/Výrobce:KRKA d.d., Novo mesto, Slovinsko
Další informace o tomto přípravku získáte u místního zástupce držitele rozhodnutí o registraci:KRKA ČR, s.r.o.Sokolovská 79Praha 8Tel: 221 115 150info@krka.cz
Tato příbalová informace byla naposledy schválena: 11.5.2011
Souhrn údajů o léku (SPC)
1
Příloha č. 2 k rozhodnutí o prodloužení registrace sp.zn. sukls37689/2011
Souhrn údajů o přípravku
1.
NÁZEV LÉČIVÉHO PŘÍPRAVKU Neoseptolete třešeň, pastilky Neoseptolete jablko, pastilky Neoseptolete citron, pastilky
2.
KVALITATIVNÍ A KVANTITATIVNÍ SLOŽENÍ
Cetylpyridinii chloridum 1,2 mg v jedné pastilce
Neoseptolete jablko
Neoseptolete třešeň
Neoseptolete citron
roztok maltitolu
476,64 mg/pastilka
476,64 mg/pastilka
476,64 mg/pastilka
maltitol (E965)
524,02 mg/pastilka
524,02 mg/pastilka
524,02 mg/pastilka
propylenglykol (E1520)
8,0 mg–9,0 mg/pastilka
/
/
natrium-benzoát (E211)
0,00065 mg/pastilka
/
0,0026 mg/pastilka
Úplný seznam pomocných látek viz 6.1.
3.
LÉKOVÁ FORMA
Pastilka
Popis přípravku:
Neoseptolete třešeň: fialové, kulaté, bikonvexní pastilky.
Neoseptolete jablko: zelené, kulaté, bikonvexní pastilky.
Neoseptolete citron: žluté, kulaté, bikonvexní pastilky.
4.
KLINICKÉ ÚDAJE
4.1. Terapeutické indikace
Neoseptolete pastilky jsou určené:
k lokální léčbě infekce mírného stupně v ústní dutině a hltanu (faryngitida, laryngitida); při zánětu dásní a ústní sliznice (stomatitida, gingivitida).
4.2. Dávkování a způsob podání
Doporučené dávkování pro dospělé a děti starší než 12 let je až 8 pastilek denně. Ponechte rozplynout 1 pastilku v ústech každé 2 až 3 hodiny. Pro děti starší než 4 roky se doporučují až 4 pastilky denně, zatímco pro děti od 10 do 12 let až 6 pastilek denně. Ponechte rozplynout 1 pastilku v ústech každé 3 až 4 hodiny. Pastilky by se neměly užívat bezprostředně před jídlem ani v průběhu jídla.
4.3. Kontraindikace
Přecitlivělost na léčivou látku cetylpyridinium-chlorid nebo na kteroukoli pomocnou látku.
2
4.4. Zvláštní upozornění a zvláštní opatření pro použití
Pastilky by se neměly užívat při otevřených poraněních v ústech, protože cetylpyridinium-chlorid zpomaluje hojení ran. Při závažných infekcích doprovázených vysokou horečkou, bolestí hlavy a zvracením je třeba se poradit s lékařem, zejména pokud se tento stav nezlepšuje v průběhu tří dnů. Diabetici by měli pamatovat, že každá pastilka obsahuje zhruba 1 g maltitolu. Pro látkovou přeměnu maltitolu se požaduje inzulín, avšak jeho glykemický index je nízký vzhledem k pomalé hydrolýze a absorpci v gastrointestinálním traktu. Energetická hodnota maltitolu (10 kJ/g, to je 2,4 kcal/g) je rovněž zřetelně nižší než je tato hodnota pro sacharosu. Pastilky se nedoporučují pro děti mladší než 4 roky. Nedoporučuje se užívat vyšší než předepsané dávky.
Zvláštní upozornění ohledně pomocných látek Pastilky obsahují přirozená barviva, a proto může jejich barva při uchovávání na světle vyblednout. Neoseptolete pastilky obsahují roztok maltitolu a maltitol (E965). Pacienti se vzácnými dědičnými problémy s intolerancí fruktózy nesmějí tento přípravek užívat. Pastilky Neoseptolete jablko obsahují propylenglykol (E1520), který může způsobit podráždění kůže. Pastilky Neoseptolete jablko a Neoseptole citron obsahují natrium-benzoát (E211), který může mírně dráždit kůži, oči a sliznice.
4.5. Interakce s jinými léčivými přípravky a jiné formy interakce
Tyto pastilky by se neměly užívat spolu s mlékem, neboť to snižuje antimikrobiální účinnost cetylpyridinium-chloridu.
4.6. Těhotenství a kojení
Neexistují žádné klinické údaje o užívání cetylpyridinium-chloridu v průběhu těhotenství. Studie na zvířatech neukazují na přímé ani nepřímé účinky na těhotenství, na vývoj plodu nebo na postnatální vývoj (viz též bod 5.3.). Těhotným ženám a kojícím matkám by se měly pastilky Neoseptolete předepisovat s opatrností. V průběhu těhotenství a kojení se nedoporučuje jejich užívání formou samoléčby.
4.7. Účinky na schopnost řídit a obsluhovat stroje
Neuvádí se, že by tento přípravek ovlivňoval schopnost řídit motorová vozidla a obsluhovat stroje.
4.8. Nežádoucí účinky
Nežádoucí účinky, které mohou nastat během léčby cetylpyridinium-chloridem, lze v pořadí podle frekvence jejich výskytů vyjmenovat následujícím způsobem:
-
velmi časté: >1/10,
-
časté: >1/100, <1/10,
-
méně časté: >1/1000, <1/100,
-
vzácné: >1/10000, <1/1000,
-
velmi vzácné: <1/10000.
Po užívání cetylpyridinium-chloridu byly pozorovány nežádoucí účinky v následujících orgánových systémech: podle frekvence jako vzácné:
Vzácné:
3
Gastrointestinální trakt: gastrointestinální poruchy, jako je nevolnost a průjem, které vznikly zejména z užívání vyšších než předepsaných dávek.
Velmi vzácné:
Kůže a podkoží: reakce z přecitlivělosti, jako je podráždění a vyrážka.
4.9. Předávkování
Neexistují žádné zprávy o předávkování. Vzhledem k nízké koncentraci léčivé látky v těchto pastilkách je předávkování téměř nemožné. Užívání vyšších než doporučených dávek může způsobovat gastrointestinální poruchy, jako je nevolnost, zvracení a průjem. Vysoké dávky polyolů mohou způsobovat průjem, zejména u dětí.
5.
FARMAKOLOGICKÉ VLASTNOSTI
5.1. Farmakodynamické vlastnosti
Farmakoterapeutická skupina: Různá jiná krční antiseptika, kód ATC: R02AA06. Cetylpyridinium-chlorid je antiseptický přípravek ze skupiny kvarterních amonných sloučenin. Působí jako kationtová povrchově aktivní látka. Kvarterní amonné sloučeniny se vážou na povrch bakteriální buňky, pronikají tímto povrchem a vážou se na mikrobiální cytoplasmatickou membránu. Následkem vazby se stává cytoplasmatická membrána prostupnou pro nízkomolekulární složky, hlavně pro draselné ionty. Kvarterní amonné sloučeniny poté pronikají do buňky a v konečném účinku poškozují buněčné funkce, čímž způsobují zánik buňky. Tímto způsobem vykazuje cetylpyridinium-chlorid baktericidní působení na grampozitivní a gramnegativní bakterie. Je rovněž účinný proti některým lipofilním virům a houbám. Vzhledem k dobré smáčecí schopnosti a nízkému povrchovému napětí proniká cetylpyridinium-chlorid rovněž do záhybů a výchlipek sliznic, kde potlačuje a ničí mikroorganismy.
5.2. Farmakokinetické vlastnosti
V literatuře nejsou k dispozici žádné údaje o farmakokinetice samotného cetylpyridinium-chloridu. Většina údajů o farmakokinetice kvarterních amonných sloučenin pochází ze studií na zvířatech. Je obecně známo, že se kvarterní amonné sloučeniny špatně absorbují, pouze z 10 až 20 %, a že se neabsorbovaný podíl vylučuje beze změny stolicí.
5.3. Předklinické údaje vztahující se k bezpečnosti
Předklinické údaje neodhalily žádné zvláštní riziko pro člověka na základě konvenčních studií farmakologické bezpečnosti, toxicity opakovaných dávek, genotoxicity, karcinogenního potenciálu a toxicity pro reprodukci. Obecně jsou kvarterní amonné soli netoxické a nedráždivé pro kůži a sliznice při koncentracích používaných k dosažení antiseptického účinku. Perorální hodnoty LD50 cetylpyridinium-chloridu jsou v rozmezí 192 až 538 mg/kg u potkanů a
108 až 195 mg/kg u myší. Dlouhodobé studie toxicity na králících nevykázaly žádné velké patologické změny, které by bylo možno přisoudit cetylpyridinium-chloridu. U potkanů nebyly v segmentu I a segmentu III studií pozorovány žádné deformity kostry ani v perinatálním a postnatálním období vývoje. Nedošlo také k žádným změnám fertility. Dostupná literatura neobsahuje žádné údaje o mutagenním potenciálu cetylpyridinium-chloridu in vitro a in vivo.
6.
FARMACEUTICKÉ ÚDAJE
4
6.1. Seznam pomocných látek
Vysušený roztok maltitolu, maltitol (E965), mannitol (E421), levomenthol, citronová silice, glycerol (E422), panenský ricinový olej, koloidní bezvodý oxid křemičitý, magnesium-stearát (E572), povidon, voskové leštidlo (bílý včelí vosk (E901), karnaubský vosk (E903), šelak (E904)), oxid titaničitý (E171). Další pomocné látky v Neoseptolete třešeň: třešňové aroma (triacetin a aroma), košenila E120, čištěná voda, hydroxid draselný, monohydrát kyseliny citrónové. Další pomocné látky v Neoseptolete jablko: jablečné aroma (polypropylenglykol, aroma), kurkumin (E100), čištěná voda, arabská klovatina (E414), maltodextrin, monohydrát kyseliny citronové (E330), citromonoacylglycerol (E472c), kalium-sorbát (E202), natrium-benzoát (E211), přírodní zelené barvivo (měďnatý komplex chlorofylinu (E141), čištěná voda, propylenglykol (E1520), polysorbát 80 (E433)). Další pomocné látky v Neoseptolete citron: citronové aroma (ethanol, voda, aroma), silice sladkého oplodí pomeranče, žluté barvivo (kurkumin (E100), čištěná voda, arabská klovatina (E414), maltodextrin, monohydrát kyseliny citronové (E330), citroacylglycerol (E472c), natrium-benzoát (E211), kalium-sorbát (E202)), aroma citroníku lime (maltodextrin, arabská klovatina, aroma).
6.2. Inkompatibility
Neuplatňuje se.
6.3. Doba použitelnosti
3 roky
6.4. Zvláštní opatření pro uchovávání
Uchovávejte při teplotě do 25 °C v původním obalu (blistru) a v krabičce, aby byl přípravek chráněn před světlem a vlhkostí.
6.5. Druh obalu a velikost balení
Balení: průhledný blistr (fólie Al/PVC/PVDC) Velikost balení: 18 pastilek (2 x blistr po 9 pastilkách) v krabičce.
6.6. Zvláštní opatření pro likvidaci přípravku
Žádné zvláštní požadavky.
Všechen nepoužitý přípravek nebo odpad musí být zlikvidován v souladu s místními požadavky.
7.
DRŽITEL ROZHODNUTÍ O REGISTRACI
Krka, d.d., Novo mesto, Slovinsko
8.
REGISTRAČNÍ ČÍSLO(A) Neoseptolete třešeň: 69/316/06-C Neoseptolete jablko: 69/317/06-C Neoseptolete citron: 69/318/06-C
5
9.
DATUM PRVNÍ REGISTRACE/PRODLOUŽENÍ REGISTRACE Neoseptolete třešeň: 69/316/06-C
30.8. 2006/ 21.11.2012
10. DATUM REVIZE TEXTU
Neoseptolete třešeň: 69/316/06-C
21.11.2012
Informace na obalu
ÚDAJE UVÁDĔNÉ NA VNĔJŠÍM OBALU
KRABIČKA
1.
NÁZEV LÉČIVÉHO PŘÍPRAVKU
Neoseptolete jablko pastilky 1,2 mg
Cetylpyridinii chloridum
2.
OBSAH LÉČIVÉ LÁTKY/LÉČIVÝCH LÁTEK
1 pastilka obsahuje: Cetylpyridinii chloridum 1,2 mg
3.
SEZNAM POMOCNÝCH LÁTEK
Pomocné látky: mannitol (E421), glycerol (E422) aj.O upozornění a ostatních pomocných látkách se dočtete v příbalové informaci.
4.
LÉKOVÁ FORMA A VELIKOST BALENÍ
18 pastilek
5.
ZPŮSOB A CESTA/CESTY PODÁNÍ
Čtěte pečlivě příbalovou informaci.K orálnímu podání.
6.
ZVLÁŠTNÍ UPOZORNĚNÍ, ŽE LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK MUSÍ BÝT UCHOVÁVÁN MIMO DOSAH A DOHLED DĚTÍ
Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí.
7.
DALŠÍ ZVLÁŠTNÍ UPOZORNĚNÍ, POKUD JE POTŘEBNÉ
8.
POUŽITELNOST
Použitelné do:
9.
ZVLÁŠTNÍ PODMÍNKY PRO UCHOVÁVÁNÍ
Uchovávejte při teplotě do 25°C v původním vnitřním obalu a v krabičce.
10.
ZVLÁŠTNÍ OPATŘENÍ PRO LIKVIDACI NEPOUŽITÝCH LÉČIVÝCH PŘÍPRAVKŮ NEBO ODPADU Z TAKOVÝCH LÉČIVÝCH PŘÍPRAVKŮ, POKUD JE TO VHODNÉ
Nepoužitelné léčivo vraťte do lékárny.
11.
NÁZEV A ADRESA DRŽITELE ROZHODNUTÍ O REGISTRACI
Držitel rozhodnutí o registraci/Výrobce: KRKA, d.d., Novo mesto, Slovinsko
12.
REGISTRAČNÍ ČÍSLO/ČÍSLA
Reg. č.: 69/317/06-C
13.
ČÍSLO ŠARŽE <, KÓD DÁRCE A KÓD LÉČIVÉHO PŘÍPRAVKU>
Číslo šarže:Datum výroby:
14.
KLASIFIKACE PRO VÝDEJ
Výdej léčivého přípravku možný bez lékařského předpisu.
15.
NÁVOD K POUŽITÍ
Pro desinfekci úst a hrdla s příchutí jablka
Neoseptolete jablko se doporučují:-
k místní léčbě mírné infekce úst a hrdla (zánět hrtanu, zánět hltanu);
-
při zánětech dásní a ústní sliznice (stomatitida, gingivitida).
Dávkování:Obvyklá dávka přípravku je pro dospělé a děti starší než 12 let 8 pastilek denně. Ponechte 1 pastilku rozplynout v ústech každé 2 až 3 hodiny.Pro děti starší než 4 roky se doporučují až 4 pastilky denně, pro děti od 10 do 12 let až 6 pastilek denně. Ponechte rozplynout 1 pastilku v ústech každé 3 až 4 hodiny.Neužívejte Neoseptolete jablko jestliže jste přecitlivělí na léčivou látku cetylpyridinium-chlorid nebo na kteroukoliv další složku Neoseptolete jablko.
16.
INFORMACE V BRAILLOVĚ PÍSMU
Neoseptolete jablko
MINIMÁLNÍ ÚDAJE UVÁDĚNÉ NA BLISTRECH NEBO STRIPECH
BLISTR
1.
NÁZEV LÉČIVÉHO PŘÍPRAVKU
Neoseptolete jablko
Cetylpyridinii chloridum
2.
NÁZEV DRŽITELE ROZHODNUTÍ O REGISTRACI
KRKA
3.
POUŽITELNOST
Doba použitelnosti bude vyražena při výrobě
4.
ČÍSLO ŠARŽE
Číslo šarže bude vyraženo při výrobě
5.
JINÉ
Datum výroby bude vyražen při výrobě