Kerasal

Kód 0016468 ( )
Registrační číslo 46/ 126/02-C
Název KERASAL
Režim prodeje bez lékařského předpisu
Stav registrace registrovaný léčivý přípravek
Držitel registrace SPIRIG EASTERN a.s., Bratislava, Slovenská republika
ATC klasifikace

nahoru

Varianty

Kód Náz. Forma
0016468 DRM UNG 1X50GM Mast, Kožní podání

nahoru

Příbalový létak KERASAL

Příloha č. 1 k Usnesení sp.zn.sukls259505/2011

Příbalová informace- informace pro uživatele KERASALMastacidum salicylicum, urea

Držitel rozhodnutí o registraci:SPIRIG Eastern a.s., Bratislava, Slovenská republika

VýrobceMovianto Česká republika s.r.o., Podolí, Česká republika

Složení:Léčivá látka: acidum salicylicum 50mg, urea 100mg v 1 g mastiPomocné látky:polysorbát 80, makrogol stearát 2000, sorbimakrogol-2000 peroleát, glycerol,

makrogol 400, bílá vazelína

Indikační skupina:Dermatologikum

Charakteristika:KERASAL mast je přípravek k ošetření kožních onemocnění projevujících se nadměrně zrohovatělou ztvrdlou pokožkou a olupováním kůže.

Indikace:KERASALmast změkčuje a odstraňuje olupující se místa na postižené pokožce.

Používá se na ošetření šupinaté pokožky, zhrublé rohovinové vrstvy pokožky rukou a

nohou a zrohovatělé ekzémy. Je např. určen k léčbě psoriázy (lupénky), ichtyózy (kožní onemocnění s poruchou rohovění, kdy kůže připomíná rybí šupiny), seborhoického ekzému (onemocnění kůže spojené s tvorbou nažloutlých mastných šupin, nejčastěji v obličeji a ve vlasech) a chronického atopického ekzému (vleklý alergický zánět).

KERASAL mohou používat dospělí, mladiství a děti všech věkových skupin. Kojenci a pacienti s porušenou funkcí ledvin mohou KERASALpoužívat jen krátkou dobu a na malých plochách (velikost o průměru asi 10 cm), a to pouze po poradě s lékařem.Může se používat i v době těhotenství a kojení, kromě oblasti prsů.

Kontraindikace:KERASAL se nesmí používat u nemocných se známou přecitlivělostí na některou ze součástí přípravku. Nesmí se nanášet do oblasti očí a sliznic. V období kojení se KERASALnesmí používat v oblasti prsů. Kojenci a pacienti s porušenou funkcí ledvin mohou KERASALpoužívat jen krátkou dobu a na malých plochách (velikost o průměru asi 10 cm).

Nežádoucí účinky:Při používání KERASAL-u se mohou vyskytnout nežádoucí účinky jako mírné podráždění ošetřovaných míst projevující se začervenáním pokožky, s pocitem pálení, zvláště při použití na akutní kožní onemocnění. Mohou se vyskytnout projevy přecitlivělosti v podobě

zarudnutí a svědění v místě nanášení. Reakce vymizí záhy po přerušení používání přípravku, je však třeba další postup projednat s ošetřujícím lékařem. Při případném výskytu jiných neobvyklých reakcí se poraďte s lékařem.

Interakce:KERASAL může zvýšit vstřebávání jiného zevního přípravku a může ovlivnit účinek jiných léků. O vhodnosti současného používání jiných přípravků na recept nebo volně prodejných se poraďte s ošetřujícím lékařem.

Dávkování a způsob použití:Pokud lékař neurčí jinak, KERASALse nanáší 1 až 2 krát denně na postižená místa. Při ošetřování rukou je potřeba nanést mast po každém umytí. KERASAL se odstraní teplou vodou.

Upozornění:Jestliže se do doby 2 týdnů od zahájení léčby příznaky onemocnění nezlepší, nebo se naopak zhoršují, či se vyskytnou nežádoucí účinky nebo neobvyklé reakce, přerušte stávající léčbu a poraďte se o dalším používání přípravku s lékařem.Při náhodném požití přípravku dítětem se poraďte s lékařem.Bez porady s lékařem neužívejte déle než 4 týdny.

Uchovávání:Přípravek nevyžaduje žádné zvláštní podmínky uchovávání.

Varování:KERASAL nesmí být používán po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu .KERASAL musí být uchováván mimo dosah a dohled dětí.

Balení:50g masti v tubě

Datum poslední revize: 18.1.2012


Tyto informace jsou určeny pouze odborníkům. Pokud máte pochybnosti o nějakém léku, prosím, kontaktujte svého lékaře. Nedoporučujeme se řídit informacemi uvedenými na těchto stránkách, mohou být zastaralé a nepřesné.