Imacort

Kód 0016467 ( )
Registrační číslo 46/ 088/91-S/C
Název IMACORT
Režim prodeje na lékařský předpis
Stav registrace registrovaný léčivý přípravek
Držitel registrace SPIRIG EASTERN a.s., Bratislava, Slovenská republika
ATC klasifikace

nahoru

Varianty

Kód Náz. Forma
0016467 DRM CRM 1X20GM Krém, Kožní podání

nahoru

Příbalový létak IMACORT

Příloha č. 1 k Usnesení sp.zn.sukls259498/2011

Příbalová informace- Informace pro uživatele

Název:IMACORTKrém

Držitel rozhodnutí o registraci:

SPIRIG Eastern a.s., Bratislava, Slovenská republika

Výrobce:

Movianto Česká republika s.r.o., Podolí, Česká republika

Složení:Léčivé látky: Clotrimazolum 10 mg, hexamidini diisethionas 2,5 mg, prednisoloni acetas 5 mg v 1 g krému Pomocné látky: tekutý parafín, makrogol-1500-stearát, glyceromakrogol -250- trioleát, dimetikon 350, oktyldodekanol, butylhydroxyanisol, dihydrát dinátrium-edetátu, monohydrát kyseliny citrónové, hydroxid sodný, čištěná voda

Indikační skupina:Dermatologikum

Charakteristika:Imacort je široce působící kožní přípravek s protiplísňovým (antimykotickým), protibakteriálním a protizánětlivým účinkem. Kromě samotné léčby plísní potlačuje kombinace léčivých látek svědění, zánětlivé a alergické reakce provázející tyto infekce a současně chrání zanícenou kůži před další infekcí.

Indikace: Imacort je vhodný k léčbě plísňových infekcí (mykóz), které jsou provázeny silným zánětem zejména mezi prsty a v kožních záhybech, k léčbě erytrazmy (kožní onemocnění projevující se ostře ohraničenými hnědavě červenými skvrnami se zřaseným šupinatým povrchem, lokalizovanými hlavně na vnitřních plochách stehen) a k léčbě povrchových hnisavých infekcí kůže.Imacort je dále vhodné použít k léčbě infikovaných nebo infekcí ohrožených ekzemů (např. seborhoické dermatitidy). Přípravek je určen pro dospělé a mladistvé. Pouze ze zvlášť závažných důvodů používají přípravek těhotné a kojící ženy a děti všech věkových skupin.

Kontraindikace:

Přípravek nesmí používat nemocní se známou přecitlivělostí na klotrimazol nebo jiný derivát imidazolu, hexamidin a ostatní složky přípravku.U kojenců a žen v době těhotenství a kojení se přípravek nesmí používat na velké plochy a porušenou kůži.Přípravek se nesmí používat u tuberkulózních, syfilitických a virových kožních infekcích. Pokud se stavy uvedené v tomto odstavci u Vás vyskytnou teprve během používání přípravku, informujte o tom svého ošetřujícího lékaře.

Nežádoucí účinky:Přípravek je obvykle dobře snášen, ale mohou se vyskytnout projevy přecitlivělosti v podobě zvýraznění zarudnutí a svědění v místě jeho nanášení. Léčbu ihned přerušte. Reakce vymizí záhy po přerušení používání přípravku, je však třeba další postup projednat s ošetřujícím lékařem. Při případném výskytu jiných neobvyklých reakcí se rovněž poraďte s lékařem.

Interakce:Interakce nejsou dosud známy.

Dávkování a způsob použití:Přesné dávkování a délku používání přípravku vždy určí lékař. Obvykle se Imacort lehce vtírá 2 krát denně, nejlépe ráno a večer po umytí a důkladném osušení postižených míst do odeznění zánětlivé fáze. U silně se šupících mykóz zejména na ploskách nohou Vám lékař může doporučit keratolytickou léčbu (uvolňování horních vrstev pokožky). Délku léčby vždy určí lékař. Zpravidla se přípravek používá do odeznění akutních zánětlivých příznaků onemocnění, dále následuje léčba čistým antimykotikem (bez obsahu prednisolonu).

Upozornění:Při náhodném požití přípravku dítětem se poraďte s lékařem.

Varování:Přípravek nesmí být používán po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí.

UchováváníUchovávejte při teplotě do 25C.

Balení:20 g krému v tubě

Datum poslední revize18.1.2012


Tyto informace jsou určeny pouze odborníkům. Pokud máte pochybnosti o nějakém léku, prosím, kontaktujte svého lékaře. Nedoporučujeme se řídit informacemi uvedenými na těchto stránkách, mohou být zastaralé a nepřesné.