Excipial U Hydrolotio

Kód 0016461 ( )
Registrační číslo 46/ 097/91-S/C
Název EXCIPIAL U HYDROLOTIO
Režim prodeje bez lékařského předpisu
Stav registrace registrovaný léčivý přípravek
Držitel registrace SPIRIG EASTERN a.s., Bratislava, Slovenská republika
ATC klasifikace

nahoru

Varianty

Kód Náz. Forma
0016461 DRM EML 1X200ML Kožní emulze, Kožní podání

nahoru

Příbalový létak EXCIPIAL U HYDROLOTIO

¨

Příloha č. 1 k usnesení sp. zn. sukls259479/2011 a sukls259487/2011

Příbalová informace : Informace pro uživatele

Excipial U HydrolotioEmulze k zevnímu použitíUrea

Excipial U LipolotioEmulze k zevnímu použitíUrea

Držitel rozhodnutí o registraci:SPIRIG Eastern a.s., Bratislava, Slovenská republika

VýrobceMovianto Česká republika s.r.o., Podolí, Česká republika

Složení:Excipial U Hydrolotio:Léčivá látka: Urea 20 mg v 1 ml přípravkuPomocné látky: polyhexanid, monohydrát citronové kyseliny, dihydrát citronanu sodného, dihydrát edetanu disodného, tekutý parafín, ethoxylované triglyceridy nasycených kyselin C8-C10, dimetikon, makrogolstearát 2000, parfem, čištěná voda

Excipial U Lipolotio:Léčivá látka: Urea 40 mg v 1 ml přípravkuPomocné látky: roztok mléčnanu sodného 60 %, kyselina mléčná, triklosan, chlorhexidiniumdichlorid, glycerol- a sorbimakrogolisostearát, ester makrogolu, kopolymer methomakrogolu s dodekandiolem, tekutý parafín, triglyceridy mastných kyselin s C8-C10, dimetikon, myristyllaktát, parfém, čištěná voda

Indikační skupina:Dermatologikum

Charakteristika:Kožní přípravky Excipial U jsou určeny k ochraně a ošetřování pokožky.Zlepšují a normalizují její stav hydratací a tvorbou přirozeného ochranného filmu z lipidů. Tím vyhlazují její drsný povrch a napomáhají jí udržovat si svou elasticitu a odolnost proti vnějším vlivům.

Indikace:Oba přípravky jsou vhodné speciálně pro velkoplošné použití k ochraně a ošetřování citlivé nebo mírně podrážděné kůže. Excipial U Hydrolotio je určen pro normální až mírně suchý typ kůže. Excipial U Lipolotio pro suchou až velmi suchou kůži a jako podpůrný prostředek při

¨

kožních onemocněních, jejichž důsledkem je vysušená pokožka. Oba přípravky jsou vhodné k doplňkové místní léčbě kožních onemocnění silně účinnými kožními přípravky, kterou určí lékař (např. za dne Excipial U, na noc přípravky s obsahem kortikoidů) a k péči o pokožku při doléčování kožních onemocnění.Oba přípravky mohou používat dospělí, mladiství a děti všech věkových skupin, mohou se používat i v době těhotenství a kojení.

Kontraindikace:Přípravky nesmí používat nemocní se známou přecitlivělostí na močovinu nebo ostatní složky přípravků.

Nežádoucí účinky:Přípravky jsou obvykle dobře snášeny, ale mohou se vyskytnout projevy přecitlivělosti v podobě zarudnutí a svědění v místě nanášení přípravku. Reakce vymizí záhy po přerušení používání přípravků, je však třeba další postup projednat s ošetřujícím lékařem. Při případném výskytu jiných neobvyklých reakcí se rovněž poraďte s lékařem.

Interakce:Interakce nejsou dosud známy.

Dávkování a způsob použití:Pokud lékař neurčí jinak, přípravky se nanáší 2- až 3-krát denně na postižená místa. Při kombinaci se silně účinnými kožními přípravky určí lékař vhodný léčebný postup, který je nutno dodržovat.

Upozornění:Jestliže se do doby 6 týdnů od zahájení léčby příznaky onemocnění nezlepší, nebo se naopak zhoršují, či se vyskytnou nežádoucí účinky nebo neobvyklé reakce, poraďte se o dalším používání přípravků s lékařem.Při náhodném požití přípravků dítětem se poraďte s lékařem.

Varování:Přípravky nesmí být používány po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.Přípravky musí být uchovávány mimo dosah a dohled dětí.

Uchovávaní:Uchovávejte při teplotě do 25 ºC.

Balení:Excipial U Hydrolotio: 200 ml emulzeExcipial U Lipolotio: 200 ml emulze

Tato příbalová informace byla naposledy schválená:18.1.2012

Document OutlineTyto informace jsou určeny pouze odborníkům. Pokud máte pochybnosti o nějakém léku, prosím, kontaktujte svého lékaře. Nedoporučujeme se řídit informacemi uvedenými na těchto stránkách, mohou být zastaralé a nepřesné.