Excipial Krém

Kód 0016463 ( )
Registrační číslo 46/1044/97-C
Název EXCIPIAL KRÉM
Režim prodeje bez lékařského předpisu
Stav registrace registrovaný léčivý přípravek
Držitel registrace SPIRIG EASTERN a.s., Bratislava, Slovenská republika
ATC klasifikace

nahoru

Varianty

Kód Náz. Forma
0016463 DRM CRM 1X100GM Krém, Kožní podání

nahoru

Příbalový létak EXCIPIAL KRÉM

Příloha č. 1 k usnesení sp. zn. sukls259458/2011, sukls259460/2011, sukls259465/2011 a sukls259473/2011

Příbalová informace - Informace pro uživatele

Excipial krémKrém

Excipial mastný krémkrém

Excipial mastMast

Excipial mast s mandlovým olejemMast

Držitel rozhodnutí o registraci SPIRIG Eastern a.s., Bratislava, Slovenská republika

VýrobceMovianto Česká republika s.r.o., Podolí, Česká republika

Složení:Léčivá látka: Excipial je skupina masťových základů, neobsahujících léčivou látku

Pomocné látky:

Excipial krém: tekutý parafín, isopropylmyristát, glycerolmonostearát, cetylstearylalkohol, polysorbát 20, konzervační přísady triklosan a chlorhexidinium-dichlorid, čištěná vodatuky v množství 35,5 % obsahu

Excipial mastný krém: tekutý parafin, tvrdý parafin, bílá vazelína, glycerosorbitanstearát, hydrogenricinomakrogol 1250, sorbitanlaurát, polysorbát 20, síran hořečnatý, parfém (aromatické přísady), konzervační přísady triklosan a chlorhexidinium-dichlorid, čištěná vodatuky v množství 54 % obsahu

Excipial mast: bílá vazelína, polysorbát 80, polysorbát 40, sorbimakrogol 2000 peroleáttuky bez konzervačních a bez aromatických přísad v množství 100 % obsahu

Excipial mast s mandlovým olejem: 751 mg mandlového oleje a 40 mg oxidu zinečnatého v 1 g masti, hydrogenovaný ricinový olej, glycerolmonostearát, bílá vazelína, krémový parfém (aromatické přísady), koncentrovaný olejový roztok tokoferolů (konzervační látky skupiny vitaminu E)

tuky v množství 96 % obsahu

Indikační skupina:Dermatologikum

Charakteristika:Masťové základy Excipial jsou kožní přípravky k zevnímu použití, které zlepšují stav pokožky tím, že dodávají vodu a tuky. Jednotlivé přípravky se liší druhem emulze, obsahem vody a tuků, což umožňuje individuální výběr masťového základu pro každý stav onemocnění a typ pokožky.

Excipial krém je systém olej ve vodě. Jen mírně promašťuje, propouští výměšky (pot) a teplo, má chladivý účinek, lze jej dobře natírat i na vlhkou pokožku, je vodou smyvatelný. Je vhodný pro normální až mírně suchou pokožku.

Excipial mastný krém je systém voda v oleji. Je vhodný pro suchou a středně suchou pokožku. Nepropouští výměšky (pot) a teplo (působí okluzivně a hydratačně). Má značně silný promašťující účinek. V povrchových vrstvách pokožky zadržuje vlhkost a není vodou smyvatelný.

Excipial mast je čistá mast. Je zvlášť vhodná pro trvale suchou pokožku. Svým složením zabraňuje úniku vlhkosti z pokožky. Je vodou smyvatelná.

Excipial mast s mandlovým olejem je určena pro suchou až velmi suchou pokožku. Zvlášť je vhodná pro dětskou pokožku. Intenzivně promašťuje, neobsahuje vodu a není vodou smyvatelná.

Indikace:Všechny produkty Excipial se používají jako masťové základy pro individuální přípravu mastí. V rámci doplňkové místní léčby kožních onemocnění silně účinnými kožními přípravky (hormonální masti), kterou určí lékař, se používají i samotné. Také je lze používat pro doléčování chorobných stavů kůže a pro udržení dobrého stavu pokožky v době klidu. Přípravky Excipial mohou používat dospělí, mladiství a děti všech věkových skupin, mohou se používat i v době těhotenství a kojení.

Kontraindikace:Přípravky Excipial se nesmí používat u nemocných se známou přecitlivělostí na některou ze součástí přípravků.

Nežádoucí účinky:Přípravky jsou obvykle dobře snášeny, ale mohou se vyskytnout projevy přecitlivělosti v podobě zarudnutí a svědění v místě aplikace. Reakce vymizí záhy po přerušení používání přípravků, je však třeba další postup projednat s ošetřujícím lékařem. Při případném výskytu jiných neobvyklých reakcí se poraďte s lékařem.

Interakce:Přípravky Excipial mohou nepříznivě ovlivnit vstřebávání jiného zevního přípravku. Proto je vhodné použít přípravky v časových odstupech. O vhodnosti používání jiných přípravků na recept nebo volně prodejných se poraďte s ošetřujícím lékařem.

Dávkování a způsob použití:Pokud lékař neurčí jinak, přípravky se nanáší v tenké vrstvě 2- až 3-krát denně na postižená místa. Při kombinaci se silně účinnými kožními přípravky (hormonální masti) určí lékař vhodný léčebný postup, který je nutno dodržovat.

Upozornění:Jestliže se do doby 6 týdnů od zahájení léčby příznaky onemocnění nezlepší, nebo se naopak zhoršují, či se vyskytnou nežádoucí účinky nebo neobvyklé reakce, přerušte stávající léčbu a poraďte se o dalším používání přípravku s lékařem.Při náhodném požití přípravku dítětem se poraďte s lékařem.

Uchovávání:Přípravek uchovávejte při teplotě do 25 °C.Jestliže dojde při uchovávání přípravku Excipial mast s mandlovým olejem k vytékání oleje z tuby, není toto pro uživatele závada a při dalším zpracování pro individuální přípravu mastí nebo při roztírání přípravku na pokožku dojde okamžitě k jeho promíchání s ostatními složkami přípravku.

Varování:Přípravky nesmí být používány po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.Přípravky musí být uchovávány mimo dosah a dohled dětí.

Balení:Excipial krém: 100 g krému v tuběExcipial mastný krém: 100 g krému v tuběExcipial mast: 100 g masti v tuběExcipial mast s mandlovým olejem: 100 g masti v tubě

Tato příbalová informace byla naposledy schválená:18.1.2012


Tyto informace jsou určeny pouze odborníkům. Pokud máte pochybnosti o nějakém léku, prosím, kontaktujte svého lékaře. Nedoporučujeme se řídit informacemi uvedenými na těchto stránkách, mohou být zastaralé a nepřesné.